| Valmistaja | Chieftec |
| Teho | 550 W |
| Hiljainen | On |
| 80 PLUS -sertifikaatti | On |
| Tuulettimen koko | 140 |
| Mitat | |
| Leveys | 150 mm |
| Korkeus | 87 mm |
| Syvyys | 160 mm |
| Virrananto | |
| 3.3V | 20 A |
| 5V | 200 A |
| -12V | 0,3 A |
| 5Vsb | 2,5 A |
| Liittimet | |
| SATA -virta | 6 |
| 4 pin molex | 3 |
| 4 pin floppy | 1 kpl |
| 6+2 pin PCI-E | 2 kpl |
| 20+4 pin ATX | 1 kpl |