| Valmistaja | Chieftec |
| Väri | musta |
| Takuu | 2 v |
| Teho | 350 W |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Hiljainen | On |
| 80 PLUS -sertifikaatti | On |
| Irroitettavat kaapelit | On |
| Tuulettimen koko | 120 mm |
| Näytönohjaimen enimmäispituus | 340 mm |
| Tuulettimen enimmäiskorkeus | 140 mm |
| Mitat | |
| Leveys | 352 mm |
| Korkeus | 425 mm |
| Syvyys | 180 mm |
| Paino | 4 500 g |
| Tyyppi | |
| Minitorni | On |
| Virrananto | |
| 3.3V | 30 A |
| 5V | 3 A |
| 12V1 | 14 A |
| 12V2 | 15 A |
| -12V | 0,3 A |
| 5Vsb | 28 A |
| Liittimet | |
| SATA -virta | 3 |
| 4 pin molex | 6 |
| 4 pin floppy | 1 kpl |
| 6+2 pin PCI-E | 1 kpl |
| 20+4 pin ATX | 2 kpl |
| Tuetut emolevyt | |
| Micro-ATX | On |
| Laitepaikat | |
| 2,5":n laitepaikkoja | 1 |
| 3.5":n laitepaikkoja | 3 |
| 5.25":n laitepaikkoja | 2 |