| Valmistaja | Cooler Master |
| Teho | 650 W |
| Hiljainen | On |
| 80 PLUS -sertifikaatti | On |
| Tuulettimen koko | 120 mm |
| 80 PLUS Bronze -sertifikaatti | On |
| Hyötysuhde | 85 % |
| Mitat | |
| Leveys | 150 mm |
| Korkeus | 86 mm |
| Syvyys | 140 mm |
| Liittimet | |
| SATA -virta | 8 |
| 4 pin molex | 6 |
| 4 pin floppy | 1 kpl |
| 6+2 pin PCI-E | 4 kpl |
| 20+4 pin ATX | 1 kpl |
| 4+4 pin CPU | 1 kpl |