| Valmistaja | Cooler Master |
| Teho | 750 W |
| Hiljainen | On |
| 80 PLUS -sertifikaatti | On |
| Tuulettimen koko | 120 mm |
| Hyötysuhde | 92 % |
| Mitat | |
| Leveys | 150 mm |
| Korkeus | 86 mm |
| Syvyys | 140 mm |
| Virrananto | |
| 3.3V | 25 A |
| 5V | 22 A |
| 12V1 | 62 A |
| -12V | 0,3 A |
| 5Vsb | 2,5 A |
| Liittimet | |
| SATA -virta | 6 |
| 4 pin molex | 6 |
| 4 pin floppy | 1 kpl |
| 24 pin ATX | 1 kpl |
| 6+2 pin PCI-E | 4 kpl |
| 4+4 pin CPU | 1 kpl |