| Valmistaja | Corsair |
| Teho | 1 200 W |
| Hiljainen | On |
| 80 PLUS -sertifikaatti | On |
| Irroitettavat kaapelit | On |
| 80 PLUS Platinum -sertifikaatti | On |
| Mitat | |
| Leveys | 150 mm |
| Korkeus | 86 mm |
| Syvyys | 180 mm |
| Liittimet | |
| SATA -virta | 16 |
| 4 pin molex | 6 |
| 4 pin floppy | 1 kpl |
| 6+2 pin PCI-E | 6 kpl |
| 4+4 pin CPU | 2 kpl |