| Valmistaja | Corsair |
| Väri | musta |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Sivuikkuna | On |
| Näytönohjaimen enimmäispituus | 450 mm |
| Tuulettimen enimmäiskorkeus | 170 mm |
| Virtalähteen enimmäispituus | 220 mm |
| Mitat | |
| Leveys | 235 mm |
| Korkeus | 546 mm |
| Syvyys | 560 mm |
| Paino | 9 700 g |
| Tuetut emolevyt | |
| ATX | On |
| Micro-ATX | On |
| ITX | On |
| EATX | On |
| Tyyppi | |
| Täystorni | On |
| Laitepaikat | |
| 2,5":n laitepaikkoja | 4 |
| 3.5":n laitepaikkoja | 6 |
| 5.25":n laitepaikkoja | 3 |