| Valmistaja | Corsair |
| Teho | 1 200 W |
| Hiljainen | On |
| 80 PLUS -sertifikaatti | On |
| Irroitettavat kaapelit | On |
| Tuulettimen koko | 135 mm |
| 80 PLUS Platinum -sertifikaatti | On |
| Mitat | |
| Leveys | 150 mm |
| Korkeus | 86 mm |
| Syvyys | 200 mm |
| Virrananto | |
| 3.3V | 25 A |
| 5V | 25 A |
| 12V1 | 100 A |
| -12V | 0,8 A |
| 5Vsb | 3 A |
| Liittimet | |
| SATA -virta | 12 |
| 4 pin molex | 4 |
| 4 pin floppy | 1 kpl |
| 6+2 pin PCI-E | 8 kpl |
| 20+4 pin ATX | 1 kpl |