| Valmistaja | Corsair |
| Takuu | 5 v |
| Teho | 550 W |
| Hiljainen | On |
| 80 PLUS -sertifikaatti | On |
| Tuulettimen koko | 1 |
| Hyötysuhde | 92 % |
| Mitat | |
| Leveys | 150 mm |
| Korkeus | 86 mm |
| Syvyys | 160 mm |
| Virrananto | |
| 3.3V | 25 A |
| 5V | 25 A |
| 12V1 | 46 A |
| -12V | 0,8 A |
| 5Vsb | 3 A |
| Liittimet | |
| SATA -virta | 6 |
| 4 pin molex | 4 |
| 4 pin floppy | 1 kpl |
| 24 pin ATX | 1 kpl |
| 8 pin CPU | 1 kpl |
| 6+2 pin PCI-E | 2 kpl |