| Valmistaja | Cougar |
| Väri | musta, musta/valkoinen, musta/oranssi |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Sivuikkuna | On |
| Näytönohjaimen enimmäispituus | 410 mm |
| Tuulettimen enimmäiskorkeus | 170 mm |
| Mitat | |
| Leveys | 268 mm |
| Korkeus | 514 mm |
| Syvyys | 523 mm |
| Tyyppi | |
| Miditorni | On |
| Tuetut emolevyt | |
| ATX | On |
| Micro-ATX | On |
| Laitepaikat | |
| 3.5":n laitepaikkoja | 8 |
| 5.25":n laitepaikkoja | 3 |