| Valmistaja | Creative |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Elementit | Two far-field tweeters, a powerful subwoofer and two unobstructed passive radiators |
| Elemettien koot | 2.5″ Neodymium driver, dual 1.5″ premium drivers |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB | On |
| NFC | On |
| Mitat | |
| Leveys | 192 mm |
| Korkeus | 54 mm |
| Syvyys | 97 mm |
| Paino | 0,81 kg |
| Akku | |
| Akkukesto | 5 200 mAh |
| Akun kesto (käyttöaika) | 12 h |
| Akun tyyppi | Li-Ion |