| Valmistaja | Creative |
| Tuetut muistikorttityypit | microSD 32GB asti |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Käyttöohje | Linkki |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Lisätieto | Android 4 tai uudempi, iOS 7 tai uudempi |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Windows 10 | On |
| OS X 10.11 El Capitan | On |
| Mitat | |
| Leveys | 70 mm |
| Korkeus | 121 mm |
| Syvyys | 70 mm |
| Paino | 94 g |
| Kamera | |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 720 px |
| Kuvakulma | 110° |
| IR-valo | On |
| WLAN | |
| Sisäinen antenni | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |