| Valmistaja | D-Link |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat | |
| Leveys | 147,5 mm |
| Korkeus | 31,5 mm |
| Syvyys | 113 mm |
| Paino | 224,7 g |
| WLAN | |
| Antennien lukumäärä | 2 |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |
| MAC (Media Access Control) | On |
| WPS-suojausasetusten määritys | On |