| Valmistaja | D-Link |
| Tuetut muistikorttityypit | microSD 128GB asti |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Käyttöohje | ftp://ftp.dlink.ca/PRODUCTS/DCS-2530L/DCS-2530L_REVA_MANUAL_1.00_EN.PDF |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 3 Mpx |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvakulma | Vaaka/Pysty/Syvyys: 180° / 86° / 180° |
| IR-valo | On |
| Mitat | |
| Leveys | 66 mm |
| Korkeus | 109,6 mm |
| Syvyys | 66 mm |
| Paino | 105 g |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 4,5 |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Windows 10 | On |
| WLAN | |
| Sisäinen antenni | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |