| Valmistaja | D-Link |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Käyttöohje | Linkki |
| Virrankulutus | 4,8 W |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Mitat | |
| Leveys | 109,1 mm |
| Korkeus | 133,6 mm |
| Syvyys | 116,4 mm |
| Paino | 292,8 g |
| Kamera | |
| Resoluutio (leveys) | 640 px |
| Resoluutio (korkeus) | 480 px |
| Kuvakulma | 68° |
| Pan (panorointi) | On |
| Tilt (kallistus) | On |
| IR-valo | On |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10/100 |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| PoE (Power over Ethernet) | On |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Windows 10 | On |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| USB 2.0 (isäntä) | On |
| WLAN | |
| Antennien lukumäärä | 1 |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |