| Valmistaja | D-Link |
| Tuetut muistikorttityypit | microSD 128GB asti |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Virrankulutus | 4,8 W |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 1 Mpx |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 720 px |
| Kuvakulma | Vaaka/Pysty/Syvyys: 180° / 120° / 180° |
| IR-valo | On |
| Mitat | |
| Leveys | 95,8 mm |
| Korkeus | 137,5 mm |
| Syvyys | 95,8 mm |
| Paino | 165 g |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |
| WLAN | |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |