| Valmistaja | D-Link |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| DHCP-palvelin | On |
| NAT-osoitteenmuunnos | On |
| SPI-palomuuri | On |
| QoS (Quality of Service) | On |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Testivoittaja (julkaisu, nro/vuosi, palkinto, url) | Tietokone, 01/2010, Toimituksen valinta, http://www.tietokone.fi |
| Mitat | |
| Leveys | 193 mm |
| Korkeus | 30,5 mm |
| Syvyys | 117 mm |
| Paino | 318 g |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10/100/1000 |
| Lukumäärä | 4 kpl |
| WLAN | |
| Antennien lukumäärä | 2 |
| IEEE 802.11a | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |
| Tehdasasetukset | |
| IP-osoite | 192.168.0.1 |
| Käyttäjänimi | Admin |
| Salasana | (tyhjä) |