| Valmistaja | D-Link |
| Tuetut muistikorttityypit | HDD-liitäntä: SATA II/III 16TB asti |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Virrankulutus | 90 W |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 128 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 1 024 |
| Mitat | |
| Leveys | 300 mm |
| Korkeus | 63 mm |
| Syvyys | 225 mm |
| Paino | 2 100 g |
| Kamera | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10/100/1000 Mbps |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| PoE (Power over Ethernet) | On |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| RJ-45 | On |
| USB 2.0 (isäntä) | On |