| Valmistaja | Deepcool |
| Väri | musta |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Sivuikkuna | On |
| Näytönohjaimen enimmäispituus | 380 mm |
| Tuulettimen enimmäiskorkeus | 110 mm |
| Virtalähteen enimmäispituus | 300 mm |
| Mitat | |
| Leveys | 483 mm |
| Korkeus | 493 mm |
| Syvyys | 538 mm |
| Paino | 14 500 g |
| Tuetut emolevyt | |
| ATX | On |
| Micro-ATX | On |
| ITX | On |
| EATX | On |
| Tyyppi | |
| Täystorni | On |
| Laitepaikat | |
| 2,5":n laitepaikkoja | 5 |
| 3.5":n laitepaikkoja | 8 |