| Valmistaja | Dell |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | DLP |
| Etäisyyssuhde | 1.2~2.13 |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kontrastisuhde | 1800:1 |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Kirkkaus | 5 400 ANSI lumenia |
| 3D-tuki | On |
| Kuvaformaatti | Full HD |
| Mitat | |
| Leveys | 405 mm |
| Korkeus | 129 mm |
| Syvyys | 387 mm |
| Paino | 11,1 kg |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Liitännät | |
| D-Sub | On |
| Ethernet | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| USB-host | On |
| D-sub lähtö | On |
| Lamppu | |
| Lampun käyttöikä | 3 000 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 5 000 tuntia |
| Väri | |
| Musta | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 32 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 37 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Kuvan koko | |
| Max | 302 " |
| Min | 26,6 " |
| Keystone | |
| Vaaka +/- | 30 astetta |
| Pysty +/- | 30 astetta |