| Valmistaja | Dell |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Pentium G4560 |
| Välimuistin määrä | 3 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 3,5 GHz |
| FSB | 8 000 MHz |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 64 Gt |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 610 |
| Mitat | |
| Leveys | 9,27 cm |
| Korkeus | 29,01 cm |
| Syvyys | 29,21 cm |
| Paino | 5,14 kg |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| Minitorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |