| Valmistaja | Delock |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Lukunopeus | 220 Mt/s |
| Kirjoitusnopeus | 50 Mt/s |
| Keskimääräinen vikaantumisjakso | 3 milj. tuntia |
| Muistin tyyppi | SLC |
| Virrankulutus (Idle) | 1 W |
| S.M.A.R.T. | On |
| TRIM tuki | On |
| Native Command Queuing (NCQ) | On |
| SSD | On |
| Mitat | |
| Leveys | 20,9 mm |
| Korkeus | 8 mm |
| Syvyys | 39,55 mm |
| Liitettävyys | |
| SATA | On |