| Valmistaja | Denver |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Quad Core |
| Nopeus | 1,2 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Mitat | |
| Pituus | 240 mm |
| Leveys | 148 mm |
| Paksuus | 10 mm |
| Paino | 586 g |
| Akku | |
| Akkukesto | 3 500 mAh |
| Päänäyttö | |
| Koko | 9 tuumaa |
| Näyttö | |
| Resoluutio | 800 x 480 px |
| Resoluutio (leveys) | 800 px |
| Resoluutio (korkeus) | 480 px |
| Muisti | |
| Ram-muisti (Mt) | 1 000 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 6.0 | On |