| Valmistaja | Devolo |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Nopeusluokka | 1 200 Mbps |
| Testivoittaja (julkaisu, nro/vuosi, palkinto, url) | KotiMikro, 02/2016, Testivoittaja, http://kotimikro.fi/ |
| Mitat | |
| Leveys | 66 mm |
| Pituus | 42 mm |
| Korkeus | 130 mm |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10/100/1000 |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| Salaus | |
| AES 128-bit | On |