| Valmistaja | DeWalt |
| Nopeus | 2 000 rpm |
| Teho | 820 W |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Akun jännite | 18 V |
| Pikaistukka | On |
| Poraistukan koko | 13 mm |
| Maksimi vääntö | 95 Nm |
| Työvalo | On |
| Momentin säätö | On |
| Säädettava kierrosluku | On |
| Mitat | |
| Pituus | 200 mm |
| Leveys | 70 mm |
| Korkeus | 208 mm |
| Paino | 2 kg |