| Valmistaja | DeWalt |
| Teho | 1 800 W |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Äänenvoimakkuus | 71 db |
| Tuotekuvaus | Suorituskykyinen 16 litran kompressorilla, jossa riittää virtaa kahdelle työkalulle samanaikaiseen työskentelyyn. |
| Mitat | |
| Leveys | 486 mm |
| Korkeus | 578 mm |
| Syvyys | 470 mm |
| Paino | 36 kg |