| Valmistaja | DLS |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Impedanssi | 4 Ohm |
| Herkkyys | 88 dB |
| Taajuusvaste | 50-20000 Hz |
| Valmistaja | DLS |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Impedanssi | 4 Ohm |
| Herkkyys | 88 dB |
| Taajuusvaste | 50-20000 Hz |
| Elementit | Silk dome tweeter with neodymium magnet system. |
| Elemettien koot | Tweeter: 28mm, Woofer: 165mm |
| Tuotekuvaus | DLS IC 624 for ceiling or wall mount in round shape. Our best selling model thanks to the superb sound qualty. This model has a magnetic grille frame. The speakers are made with only high class components making them suitable for use in most environments. Use as extra speakers in your kitchen or bath room. They can also be used as surround speakers in home cinema. If you have a surround amplifier with multi room function these speakers are very well suited for this application. |
| Mitat | |
| Leveys | 234 mm |
| Korkeus | 234 mm |
| Syvyys | 92 mm |
| Paino | 1,7 kg |