| Valmistaja | Doro |
| Radio (Fm) | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Puheaika (maksimi) | 6 h |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 375 h |
| Prosessori | Mediatek MT6260A |
| SAR (W/kg) | 0,49 |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 3.0 |
| Versio | 3.0 |
| USB | On |
| GPRS | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 2 Mpx |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 32 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 800 mAh |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 8 Mt |
| Mitat | |
| Pituus | 126 mm |
| Leveys | 62 mm |
| Paksuus | 13 mm |
| Paino | 96 g |
| Päänäyttö | |
| Koko | 2,4 tuumaa |
| Resoluutio | 240 x 320 px |
| Resoluutio (leveys) | 240 px |
| Resoluutio (korkeus) | 320 px |
| SIM-kortti | |
| Micro | On |