| Valmistaja | Doro |
| Radio (Fm) | On |
| Herätyskello | On |
| Lisätieto | Yhteensopiva kuulolaitteen kanssa (HAC) |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Toimintataajuudet | 900/1800/1900 |
| Puheaika (maksimi) | 8 h |
| Soittoäänet | Polyfoniset, 9kpl |
| Värinä | On |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 530 h |
| Hälytystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| SAR (W/kg) | 0,444 |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 3.0 |
| Versio | 3.0 |
| GPRS | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 0,3 Mpx |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Akku | |
| Akkukesto | 800 mAh |
| Päänäyttö | |
| Koko | 2,4 tuumaa |
| Resoluutio | 240 x 320 px |
| Resoluutio (leveys) | 240 px |
| Resoluutio (korkeus) | 320 px |
| Mitat | |
| Pituus | 100 mm |
| Leveys | 53 mm |
| Paksuus | 18 mm |
| Paino | 94 g |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 100 kpl |