| Valmistaja | Doro |
| Radio (Fm) | On |
| Salama | On |
| Sähköposti | On |
| Herätyskello | On |
| Taskulamppu | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Toimintataajuudet | GSM: 900/1800/1900 |
| Puheaika (maksimi) | 6 h |
| Soittoäänet | 21 moniäänistä |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 420 h |
| Hälytystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| SAR (W/kg) | 1,4 |
| Tuotekuvaus | Elegantti taitettava puhelin ulkoisella näytöllä. Haluatko hyvännäköisen puhelimen, jota sinun ei tarvitse avata katsoaksesi kuka soittaa? Tässä helppokäyttöisessä taittuvassa puhelimessa on numeronäyttö ulkopuolella, suuri 2,8-tuumainen näyttö sisäpuolella ja 3MP-kamera. |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 3.0 |
| Versio | 3.0 |
| USB | On |
| GPRS | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 3 Mpx |
| Lisätieto | LED-salama |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Akku | |
| Akkukesto | 800 mAh |
| Päänäyttö | |
| Koko | 2,8 tuumaa |
| Resoluutio | 240 x 320 px |
| Resoluutio (leveys) | 240 px |
| Resoluutio (korkeus) | 320 px |
| Mitat | |
| Pituus | 106,9 mm |
| Leveys | 56,2 mm |
| Paksuus | 19,6 mm |
| Paino | 111 g |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 300 kpl |