| Valmistaja | Doro |
| Radio (Fm) | On |
| Internet-selain | On |
| Salama | On |
| Sähköposti | On |
| Herätyskello | On |
| GPS | On |
| Taskulamppu | On |
| Lisätieto | mukana lataava pöytäteline |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Toimintataajuudet | GSM: 900/1800/1900, 3G: 900/2100 |
| Puheaika (maksimi) | 8 h |
| Soittoäänet | 22 moniäänistä |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 380 h |
| Hälytystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Muistiinpanot | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| SAR (W/kg) | 1,98 |
| Tuotekuvaus | Tyylikäs taitettava puhelin, jossa on Doro Connect & Care -toiminto. Haluatko taitettavan puhelimen, joka tekee kaikki toiminnot helpommiksi ja nautinnollisemmiksi? Uusi Doro 65xx -sarja on juuri sellainen, sen simpukankuoripuhelimeksi erityisen suuren näytön ansiosta. Tässä mallissa on myös Doro Connect & Care -toiminto. |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 2.1 |
| Versio | 2.1 |
| 3G | On |
| USB | On |
| GPRS | On |
| EDGE | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 2 Mpx |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 32 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 800 mAh |
| Päänäyttö | |
| Koko | 2,8 tuumaa |
| Resoluutio | 240 x 320 px |
| Resoluutio (leveys) | 240 px |
| Resoluutio (korkeus) | 320 px |
| Mitat | |
| Pituus | 103,9 mm |
| Leveys | 55,1 mm |
| Paksuus | 19,2 mm |
| Paino | 108 g |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 500 kpl |
| Videon tallennus | |
| Videon tarkkuus | 320 x 240 |
| Videon laatu | QCIF |
| SIM-kortti | |
| Micro | On |