| Valmistaja | Doro |
| Radio (Fm) | On |
| Internet-selain | On |
| Musiikkisoitin | On |
| Sähköposti | On |
| Herätyskello | On |
| GPS | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Videokuvan toisto | On |
| Toimintataajuudet | GSM: 850/900/1800/1900, 3G: 850/900/1900/2100, 4G: Band 3, 7, 20 |
| Puheaika (maksimi) | 15 h |
| Soittoäänet | 20 moniäänistä |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Puhelinluettelo | On |
| Lentotila | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 600 h |
| Prosessori | Qualcomm Snapdragon 210, Quad-core 1.1 GHz |
| Hälytystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Muistiinpanot | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.0 |
| Versio | 4.0 |
| 3G | On |
| WLAN | On |
| USB | On |
| GPRS | On |
| EDGE | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 5 Mpx |
| Lisätieto | automaattinen tarkennus |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 32 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 2 000 mAh |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 8 000 Mt |
| Päänäyttö | |
| Kosketusnäyttö | On |
| Koko | 4,5 tuumaa |
| Resoluutio | 480 x 854 px |
| Resoluutio (leveys) | 480 px |
| Resoluutio (korkeus) | 854 px |
| Mitat | |
| Pituus | 137 mm |
| Leveys | 71 mm |
| Paksuus | 10,1 mm |
| Paino | 142 g |
| Videon tallennus | |
| Videon laatu | HD |
| Videon tarkkuus | 720p |
| SIM-kortti | |
| Micro | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 5.1 | On |