| Valmistaja | Doro |
| Radio (Fm) | On |
| Salama | On |
| Taskulamppu | On |
| Värinä | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Hälytystoiminto | On |
| Jäljitystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 2.1 |
| Versio | 2.1 |
| 3G | On |
| USB | On |
| GPRS | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 2 Mpx |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | MicroSD |
| Akku | |
| Akkukesto | 800 mAh |
| Päänäyttö | |
| Lisätieto | Näytössä suuri teksti |
| Resoluutio | 240 x 320 px |
| Resoluutio (leveys) | 240 px |
| Resoluutio (korkeus) | 320 px |
| Mitat | |
| Pituus | 104 mm |
| Leveys | 53 mm |
| Paksuus | 20 mm |
| Paino | 105 g |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 500 kpl |
| Muotoilu | |
| Simpukka | On |
| Videon tallennus | |
| Videon tarkkuus | 320 x 240 |