| Valmistaja | Doro |
| Radio (Fm) | On |
| Kansinäyttö | On |
| Taskulamppu | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Toimintataajuudet | GSM: 900/1800/1900 |
| Puheaika (maksimi) | 4 h |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 192 h |
| Hälytystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Muistiinpanot | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| SAR (W/kg) | 0,646 |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 3.0 |
| Versio | 3.0 |
| USB | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 2 Mpx |
| Akku | |
| Tyyppi | Li-Ion |
| Akkukesto | 1 050 mAh |
| Muistikortti | |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 32 000 |
| Päänäyttö | |
| Lisätieto | värinäyttö |
| Koko | 2,4 tuumaa |
| Resoluutio | 240 x 320 px |
| Resoluutio (leveys) | 240 px |
| Resoluutio (korkeus) | 320 px |
| Mitat | |
| Pituus | 102 mm |
| Leveys | 50 mm |
| Paksuus | 20 mm |
| Paino | 115 g |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 300 kpl |
| Videon tallennus | |
| Videon laatu | VGA |
| Videon tarkkuus | 320 x 240 |