| Valmistaja | Doro |
| Lisätieto | IP54-luokitus |
| Toimintataajuudet | GSM 900/1800/1900 |
| Puhelinluettelo | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Hälytystoiminto | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 2.1 |
| Versio | 2.1 |
| 3G | On |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Akku | |
| Tyyppi | Li-Ion |
| Akkukesto | 800 mAh |
| Mitat | |
| Paino | 100 g |
| Pituus | 127 mm |
| Paksuus | 15 mm |
| Muotoilu | |
| Perus | On |