| Valmistaja | E-Blue |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kuulokemikrofoni | On |
| Tuotekuvaus | The Cobra II gaming headset is designed for professional gamers. It adopts 50mm neodymium speaker unit. An over-the head suspension headband is designed to fit your head perfectly. And the multi-function tone tuning plate let you exercise full control freely. |
| Kuulokkeet | |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Impedanssi | 32 Ohm |
| Herkkyys | 110 dB |
| Taajuusvaste | 20-20000 Hz |
| Elementit | Neodymium |
| Elemettien koot | 50 mm |
| Peittävä | On |