| Valmistaja | Edifier |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Taajuusvaste | 80-20000 Hz |
| Elementit | Silk dome tweeter |
| Teho bassovahvistimessa | 10 W |
| SNR | 85 dB |
| Elemettien koot | Tweeter: 19mm, Midrange driver: 2 x 70mm |
| Teho keskikanavassa | 8 W |
| Tuotekuvaus | Pair your device with Bluetooth 4.0 and reconnect with NFC. Designed with DSP & DRC for balanced sound. Play continuous music for up to 8 hours. |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| NFC | On |
| Aux in | On |
| Akku | |
| Akun kesto (käyttöaika) | 8 h |
| Akun tyyppi | Li-Ion |