| Valmistaja | Edimax |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Käyttöohje | Linkki |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Mitat | |
| Leveys | 65 mm |
| Korkeus | 110 mm |
| Syvyys | 27,2 mm |
| Paino | 100 g |
| Kamera | |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 720 px |
| Kuvakulma | 69 astetta |
| IR-valo | On |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10/100Mbps |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| PoE (Power over Ethernet) | On |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| RJ-45 | On |
| WLAN | |
| Sisäinen antenni | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |