| Valmistaja | Edimax |
| Tuetut muistikorttityypit | microSD 32GB asti |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 8 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 64 |
| Mitat | |
| Paino | 75 g |
| Korkeus | 95 mm |
| Syvyys | 30 mm |
| Kamera | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvakulma | Vaaka/Pysty/Syvyys: 180° / 142° / 206° |
| Pan (panorointi) | On |
| Tilt (kallistus) | On |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| RJ-45 | On |
| USB 2.0 (isäntä) | On |
| LAN-portit | |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| PoE (Power over Ethernet) | On |
| WLAN | |
| Antennien lukumäärä | 1 |
| Sisäinen antenni | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |