| Valmistaja | Edimax |
| Tuetut muistikorttityypit | microSD 32GB asti |
| Käyttöohje | Linkki |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 1 Mpx |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 720 px |
| Pan (panorointi) | On |
| Tilt (kallistus) | On |
| IR-valo | On |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 8 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 128 |
| Mitat | |
| Pituus | 128 mm |
| Leveys | 112 mm |
| Korkeus | 116 mm |
| Paino | 251 g |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| RJ-45 | On |
| LAN-portit | |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| PoE (Power over Ethernet) | On |
| WLAN | |
| Antennien lukumäärä | 2 |
| Sisäinen antenni | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |