| Valmistaja | Eizo |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 770 000 väriä, 24,1 tuumaa, 61,1 cm, 400 cd/m2, 1500:1, 10 ms, 178 astetta, 178 astetta |
| Värienmäärä | 16 770 000 väriä |
| Koko | 24,1 tuumaa |
| Halkaisija | 61,1 cm |
| Kirkkaus | 400 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1500:1 |
| Vasteaika | 10 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 6,2 kg |
| Leveys | 575 mm |
| Korkeus | 398 mm |
| Syvyys | 75 mm |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 200 px |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Takuu | |
| Kesto | 60 kk |
| Liitännät | |
| DVI-D | On |
| HDCP-yhteensopiva | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| DisplayPort | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 60 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 23 Hz |