| Valmistaja | Eizo |
| Valmistajan tuotesivu | www.eizoglobal.com/products/coloredge/cg318-4k/index.html |
| Ultra HD | On |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 8,3 kg |
| Leveys | 735 mm |
| Korkeus | 423 mm |
| Syvyys | 65,5 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 31,1 tuumaa, 79 cm, 350 cd/m2, 1500:1, 9 ms, 178 astetta, 178 astetta |
| Koko | 31,1 tuumaa |
| Halkaisija | 79 cm |
| Kirkkaus | 350 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1500:1 |
| Vasteaika | 9 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 4 096 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Takuu | |
| Kesto | 60 kk |
| Liitännät | |
| HDCP-yhteensopiva | On |
| USB 2.0 | On |
| DisplayPort | On |