| Valmistaja | Electrolux |
| Ajastin | On |
| Kapasiteetti | 3 kg |
| Energialuokka | A EU |
| Pesutulos | B EU |
| Linkousnopeus | 1 300 rpm |
| Äänenvoimakkuus | 53 db |
| Vedenkulutus | 39 l/pesu |
| Pikaohjelma | On |
| Rypistymisenesto-ohjelma | On |
| Villaohjelma | On |
| Vaahdontunnistus | On |
| Esipesu | On |
| Hienopesu-ohjelma | On |
| Käsinpesuohjelma | On |
| Ylivuotosuoja | On |
| Elektroninen ohjelmavalitsin | On |
| Edestätäytettävä | On - |
| Mitat | |
| Leveys | 50 cm |
| Korkeus | 67 cm |
| Syvyys | 52 cm |
| Paino | 52,4 kg |
| Väri | |
| Valkoinen | On |