| Valmistaja | Eletra |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.0 |
| Versio | 4.0 |
| WLAN | v. 802.11 b/g/n |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 2 Mpx |
| Lisäkamera | |
| Lisätieto | 2,0 Mpix (edessä) |
| Suoritin | |
| Tyyppi | 4-core |
| Nopeus | 1,33 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 9,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 280 x 800 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 800 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | microSD |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 32 Gt |
| Mitat | |
| Paino | 360 g |
| Pituus | 146 mm |
| Paksuus | 10 mm |
| Takuu | |
| Kesto | 12 kk |
| Akku | |
| Maksimi | 5 000 mAh |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 | On |