| Valmistaja | Energizer |
| Internet-selain | On |
| Salama | On |
| Musiikkisoitin | On |
| Sähköposti | On |
| Herätyskello | On |
| GPS | On |
| Taskulamppu | On |
| Videokuvan toisto | On |
| Puheaika (maksimi) | 15 h |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Puhelinluettelo | On |
| Näytönsäästäjä | On |
| Lentotila | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 220 h |
| Prosessori | Mediatek MT6735, Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53 |
| Soittoäänien lataus | On |
| Jäljitystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Ajanotto | On |
| Tiedostoeditori | On |
| Muistiinpanot | On |
| Muunnin | On |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.0 |
| Versio | 4.0 |
| 3G | On |
| WLAN | On |
| USB | On |
| GPRS | On |
| EDGE | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 13 Mpx |
| Lisäkamera | |
| Lisätieto | 5 Mpx (edessä) |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 32 000 |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 16 000 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 2 000 |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 16 000 000 väriä |
| Kosketusnäyttö | On |
| Koko | 5,2 tuumaa |
| Mitat | |
| Paino | 206 g |
| Akku | |
| Akkukesto | 4 000 mAh |
| SIM-kortti | |
| Dual Sim | On |
| Nano | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 6.0 | On |