| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Laser | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 404 mm |
| Korkeus | 416 mm |
| Syvyys | 469 mm |
| Paino | 19,6 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 23 sivua/min |
| Väri | 23 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 250 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 150 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 256 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 60 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 15 |
| Virrankäyttö (huippu) | 1 100 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 16 s |