| Monitoimitulostin | On |
| Väri | On |
| Laser | On |
| Prosessori | 533MHz |
| Tulostustekniikka | Värilaser |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| LCD-näyttö | On |
| Takuu | 12kk |
| Valmistaja | Epson |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (huippu) | 1 100 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 35 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 60 |
| Liitettävyys | |
| Ethernet | On |
| USB | On |
| Muisti | |
| Enimmäismäärä | 768 Mt |
| Vakio | 256 Mt |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Paperinkäsittely | |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 150 arkkia |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 35 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperikapasiteetti | 250 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Windows 7 | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows Vista | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows XP | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 16 s |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x1200 dpi |
| Toiminnot | |
| Kopiointi | On |
| Skannaus | On |
| Tulostus | On |
| Mitat | |
| Leveys | 430 mm |
| Korkeus | 584 mm |
| Syvyys | 544 mm |
| Paino | 28,6 kg |