| Valmistaja | EPSON |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | matriisikirjoitin |
| Neulojen lukumäärä | 24 kpl |
| Matriisitulostin | On |
| Mustavalko | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 660 mm |
| Korkeus | 276 mm |
| Syvyys | 432 mm |
| Paino | 18,1 kg |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 98 | On |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| OS X 10.3 Panther | On |
| Linux | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 8 |
| Virrankäyttö (huippu) | 85 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Tulostusnopeus | |
| Luonnos | 550 merkkiä sekunnissa |
| Normaalilaatu | 165 merkkiä sekunnissa |