| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | LCD |
| Etäisyyssuhde | 1,29 - 2,35:1 |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 1 024 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 024 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Kuvasuhde | 4:3 |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 5000:1 |
| Kirkkaus | 7 000 ANSI lumenia |
| Kirkkaus säästötilassa | 4 900 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | XGA |
| Optinen zoom | |
| Lisätieto | manuaalinen |
| Mitat | |
| Leveys | 505 mm |
| Korkeus | 171 mm |
| Syvyys | 406 mm |
| Paino | 9,9 kg |
| Lamppu | |
| Takuu | 36 kk / 1000 h |
| Teho | 380 W |
| Lampun käyttöikä | 2 000 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 4 000 tuntia |
| Liitännät | |
| D-Sub | On |
| S-Video | On |
| Ethernet | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| DisplayPort | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| Komponenttivideotulo | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| WLAN-valmius (USB) | On |
| Takuu | |
| Kesto | 3 vuotta |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 542 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,41 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 405 |
| Väri | |
| Valkoinen | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 37 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 31 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Kuvan koko | |
| Max | 300 " |
| Min | 50 " |
| Linssinsiirto | |
| Pystysiirto | 57 % |
| Vaakasiirto | 30 % |
| Keystone | |
| Vaaka +/- | 30 astetta |
| Pysty +/- | 30 astetta |