| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | LCD |
| Etäisyyssuhde | 1,44 - 2,33:1 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| D-Sub | On |
| Ethernet | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| DVI | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| Komponenttivideotulo | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| USB-host | On |
| D-sub lähtö | On |
| WLAN-valmius (USB) | On |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 1 280 x 800 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 800 px |
| Kontrastisuhde | 2000:1 |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Kirkkaus | 7 500 ANSI lumenia |
| Kirkkaus säästötilassa | 6 000 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | WXGA |
| Mitat | |
| Leveys | 525 mm |
| Korkeus | 189 mm |
| Syvyys | 472 mm |
| Paino | 12,7 kg |
| Lamppu | |
| Teho | 400 W |
| Lampun käyttöikä | 3 000 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 4 000 tuntia |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 572 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,3 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 477 |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 39 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 31 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Kuvan koko | |
| Max | 300 " |
| Min | 50 " |
| Linssinsiirto | |
| Pystysiirto | 67 % |
| Vaakasiirto | 30 % |
| Keystone | |
| Vaaka +/- | 30 astetta |
| Pysty +/- | 45 astetta |