| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | LCD |
| Etäisyyssuhde | 1,44 - 2,32:1 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| D-Sub | On |
| Ethernet | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| DVI | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| Komponenttivideotulo | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| D-sub lähtö | On |
| WLAN-valmius (USB) | On |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 1 920 x 1 200 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 200 px |
| Kontrastisuhde | 2000:1 |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Kirkkaus | 8 000 ANSI lumenia |
| Kirkkaus säästötilassa | 5 600 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | WUXGA |
| Mitat | |
| Leveys | 586 mm |
| Korkeus | 211 mm |
| Syvyys | 492 mm |
| Paino | 21 kg |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 625 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,5 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 417 |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 35 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 29 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Lamppu | |
| Lampun käyttöikä | 20 000 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 30 000 tuntia |
| Kuvan koko | |
| Max | 300 " |
| Min | 50 " |
| Linssinsiirto | |
| Pystysiirto | 67 % |
| Vaakasiirto | 30 % |
| Keystone | |
| Vaaka +/- | 30 astetta |
| Pysty +/- | 45 astetta |